Rostoucí stoly

Rostoucí stůl je vhodný jak pro školáky tak i předškoláky. Má tu výhodu, že roste se svým "majitelem" podle jeho potřeb. Samozřejmě, že nejlepší je, když k rostoucímu stolu pořídíte rostoucí židli. Spojení rostoucího stolu a rostoucí židle Vám dává jistou, že Vaše dítě sedí zdravě - tak jak má.


Rostoucí stůl je vyráběna z materiálu, který je :odolnější, ekologický, zdravotně nezávadný a dá se z něj vytvořit zajímavý design.
Rostoucí stůl je tím nejlepším pro vašeho školáka.
Vybírat můžete z nabídky výrobců Mayer, Alba a Moll . Dětské rostoucí stoly jsou oblíbeným kusem nábytku v každém pokojíčku. Židličky a stolečky pro děti nabízejí široké využití.

 

Pro děti ve vývinu je vhodný rostoucí stůl, který se dá postupně zvyšovat, nejlépe s naklápěcí pracovní plochou a také s vhodnou rostoucí židlí. Pro zdravé sezení u stolu (psaní a čtení) potřebuje sedící dítě i dospělý správné ergonomické rozměry nejen židle, ale právě i stolu.

Ergonomie rostoucích stolů

V důsledku dlouhodobě nevhodného sezení dochází k poškozování zdraví dítěte, únavě a snížení výkonnosti. Mezi základní ergonomické požadavky na rostoucí stolypatří možnost nastavení správné výškystolové desky a sklonu stolové desky. Výška desky musí být vždy přibližně na úrovni loktů spuštěných paží.

Má být stolová deska vodorovná?

Ne, nemá. Ergonomové doporučují při psaní sklon desky 10-16 stupňů. Pro děti, které neustále rostou, je proto vhodný tzv. rostoucí stůl, který se dá postupně zvyšovat, nejlépe s naklápěcí pracovní deskou a také s vhodnou rostoucí židlí.

Aby již v raném věku nedocházelo u dítěte k deformacím páteře a následně k nemalým zdravotním problémům, je třeba dbát na zdravý životní styl dětí spojený především s vhodnou pohybovou aktivitou, zdravým spánkem a ergonomickým sezením při psaní, čtení a ostatních aktivitách u psacího stolu. Speciální rostoucí stoly pro děti, které s nimi neustále rostou, jsou nezbytnou prevencí poškození páteře, únavy, bolestí hlavy a dalších potíží. Zdravé sezení může být radostné, příjemné a zábavné s dobrými studijními výsledky. Protože dítě neustále roste, musí růst i jeho židle a psací stůl. Jde o to, aby se kdykoliv daly samostatně nastavit

Rostoucí stoly a jejich výhody

Stůl roste na výšku. Zároveň lze naklonit psací desku stolu, aby dítě nenaklánělo tělo dopředu a mohlo držet hlavu více vzpřímeně. Nejen pro psací potřeby lze využít výsuvný organizér.